Etap I

Dieta niskokaloryczna niezbilansowana
(LCD – Low Calorie Diet)
obiad 300 kcal
3 koktajle proteinowe 600 kcal
2 porcje warzyw
2 litry wody
kalorie: 900 kcal
czas trwania:  2 tygodnie
koktajle: śniadanie, lunch, kolacja

Trwający 2 tygodnie, pierwszy etap, to najkrótsza ale zarazem najtrudniejsza faza programu odchudzającego, gdyż wymaga redukcji kalorii do 900 kcal na dobę.

W ciągu dnia, jako zamienniki lunchu, obiadu i kolacji wypijaj 3 koktajle proteinowe Limvena. Rano koncentruj się głównie na wyborze składników o sporej ilości białka np. jajka (1-2 żółtka, 4-5 białek), chudy twaróg, chudy i naturalny kefir, maślanka lub jogurt. Możesz jeść także płatki owsiane, chleb razowy lub pełnoziarnisty.

Na obiad wybieraj gotowaną rybę lub pierś indyka/kurczaka z dodatkiem warzyw o niskiej gęstości energetycznej np. warzywa liściaste, warzywa krzyżowe (brokuł, kalafior), cebulowe, strączkowe.

Na deser zjedz owoc (np. jabłko lub pomarańczę).

W ciągu dnia pij duże ilości wody mineralnej oraz bezkalorycznych napojów takich jak: zielona, czarna lub czerwona herbata, kawa i zioła odtruwające.

Na przekąskę wybieraj uzupełnienie ilości błonnika. Można jeść surówki z tartej marchwi, kapusty, porów, sałaty cykorii lub gotowaną brukselkę, kalafior, brokuł.

Dieta w zakresie 800 – 1200 kcal/dobę nie wymaga stałej kontroli lekarskiej ale uznana jest przez specjalistów jako dieta niskokaloryczna, niezbilansowana. W takim przypadku wymagane jest uzupełnianie diety w witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe oraz niezbędne kwasy tłuszczowe.