Etap 1

Pierwszy Etap, trwający 2 tygodnie to najkrótsza ale zarazem najtrudniejsza faza programu odchudzającego, gdyż wymaga od Was znacznej redukcji kalorii do 900 kcal/dobę.  Na szczęście program Limvena dostosował wartość energetyczną 3 zamienników posiłków czyli już gotowych do spożycia koktajli proteinowych do potrzeb optymalnej redukcji kalorii przewidzianej w pierwszym poziomie programu odchudzania.  W ciągu doby jako zamienniki lunchu, obiadu i kolacji pijemy 3 koktajle Limvena Shake a Wam pozostaje przygotowanie odżywczego obiadu. W tym czasie pijemy duże ilości wody mineralnej oraz bezkalorycznych napojów takich jak: zielona, czarna lub czerwona  herbata, kawa i zioła odtruwające. W ciągu dnia jako przekąskę i uzupełnienie błonnika można jeść surówki z tartej marchwi, kapusty, porów, sałaty cykorii lub gotowaną brukselkę, kalafior, brokuł. Dieta w zakresie 800 - 1200 kcal/dobę nie wymaga stałej kontroli lekarskiej ale uznana jest przez specjalistów jako dieta niskokaloryczna, niezbilansowana. W takim przypadku wymagane jest uzupełnianie diety w witaminy, składniki mineralne i pierwiastki śladowe oraz niezbędne kwasy tłuszczowe.

 

Trzymajcie się podstawowych zasad:


 • Śniadanie jest najważniejsze
 • Białko w każdym posiłku
 • Codziennie uzupełniaj dietę w koktajle proteinowe Dieta1
 • Zwiększ spożycie wapnia w postaci niskotłuszczowych i naturalnych produktów mlecznych
 • Dużo płynów w ciągu doby
 • Jedz powoli, w towarzystwie
 • Jedz mniej a częściej w ciągu dnia
 • Nie podjadaj pomiędzy posiłkami
 • Zero cukru i słodzonych napojów oraz soków
 • Nie podjadaj w nocy
 • W wyborze dań kieruj się gęstością energetyczną czyli wybieraj pokarmy mało przetworzone, z dużą ilością błonnika i niskotłuszczowe
 • Jedz ryby i pij zieloną herbatę
 • Stosuj ostre przyprawy
 • Stosuj oliwę z oliwek zamiast masła, margaryny i smalcu

Etap 2

Przetrwaliście 2 tygodnie drakońskiej diety. W drugim Etapie zwiększamy dobowy pobór kalorii do 1200 kcal i wprowadzamy kolejny posiłek stały lub półpłynny np. zupy.  W ciągu doby jako zamienniki lunchu i kolacji pijemy 2 koktajle Limvena. Takie rozwiązanie zapobiegnie znacznemu spowolnieniu tempa spoczynkowej przemiany materii i nadmiernej utracie cennych mięśni i wody. Nadal organizm będzie odczuwał deficyt kalorii więc warto utrzymać zwiększoną dawkę białka, wody i błonnika aby tłumić nadmierne łaknienie. Polecamy, by najwięcej białka zjeść na śniadanie, a na obiad spożyć wielowarzywną zupę z chudym mięsem i brązowym ryżem. W ciągu dnia jako przekąskę i uzupełnienie błonnika można jeść surówki z tartej marchwi, kapusty, porów, sałaty, cykorii lub gotowane: brukselkę, kalafior, brokuł. Wprowadzamy 2 porcje owoców na dobę. W tym czasie pijemy duże ilości wody mineralnej oraz bezkalorycznych napojów takich jak: zielona, czarna lub czerwona herbata, kawa i zioła odtruwające. Dieta powyżej 1200 kcal/dobę uznana jest przez specjalistów jako dieta niskokaloryczna ale zbilansowana. W takim przypadku zalecane jest przyjmowanie suplementów multiwitaminowo - mineralnych.

Zobacz więcej...

Etap 3

Trzeci Etap to ostatnie 2 miesiące kuracji odchudzającej  i powolne ale systematyczne odchudzanie w zakresie ok. 0,5-:-1,0 kg/tydzień. Ustalony poziom 1500 kcal na dobę pozwala cieszyć się  już bardziej obfitymi śniadaniami i obiadami. Jednak nadal zalecane jest zastąpienie 2 posiłków np. drugiego śniadania i kolacji  przez precyzyjnie zbilansowane koktajle proteinowe Limvena. Zalecenia jakościowe składników do przygotowania stałych lub półpłynnych posiłków są identyczne jak zalecenia przedstawione w  Etapie 2 a jedyną  modyfikacją jest ich ilość dostosowana do zaproponowanej dobowej kaloryczności diety. Nadal skupiamy się na wyborze produktów o niskim ładunku glikemicznym i małej gęstości kalorycznej czyli wybieramy nisko przetworzone zboża, warzywa, chude mięso, ryby i nabiał.  W ciągu dnia jako przekąskę i uzupełnienie błonnika można jeść surówki z tartej marchwi, kapusty, porów, sałaty cykorii lub gotowaną brukselkę, kalafior, brokuł. Wprowadzamy 2-3 porcje owoców na dobę. W tym czasie pijemy duże ilości wody mineralnej oraz bezkalorycznych napojów takich jak: zielona, czarna lub czerwona herbata, kawa i zioła odtruwające. Dieta powyżej 1200 kcal/dobę uznana jest przez specjalistów jako dieta niskokaloryczna ale zbilansowana. W takim przypadku zalecane jest przyjmowanie suplementów multiwitaminowo - mineralnych.

Zobacz więcej...

Etap 4

Zdrowe i niskokaloryczne jedzenie powinno na stałe zagościć w Waszych domach, gdyż dzisiejszy codzienny tryb życia nie wymaga zużywania dużych ilości energii.  Zapotrzebowanie na energię jest uzależnione od wielu czynników np. płci, wieku, BMI, masy mięśniowej i aktywności fizycznej, lecz przyjmuje się uproszczony sposób obliczania dziennego zapotrzebowanie na energię i kształtuje się ono na poziomie 25 kcal/kg masy ciała dla obydwu płci. Taka kaloryczność zapewni Wam utrzymanie zredukowanej masy ciała. Najwięcej czyli ok. 2/4 z całodziennej dawki energii powinno się zjeść na śniadanie, uwzględniając porządne porcje pełnowartościowego białka. Resztę kalorii warto jest rozłożyć równomiernie na pozostałe 2-3 posiłki. Na kolację nie powinno się jeść za dużo, gdyż w nocy nie spalamy za wiele kalorii a dodatkowo   zakłócamy  zdrowy sen. Polecamy także największą ilość  węglowodanów czyli ryż, kasze, chleb zjeść do godziny 15. Nie powinno się także przejadać owocami, szczególnie suszonymi a najlepiej zupełnie zrezygnować z produktów będących koncentratem prostych cukrów, czyli miodu, kandyzowanych owoców,  wszelkiego rodzaju cukru brązowego i trzcinowego, dżemów, powideł, słodzonych napojów i soków. Uważać trzeba także na produkty zdrowe ale mające dużą ilość tłuszczu np. orzechy i nasiona. Jako uzupełnienie diety w odchudzająca mieszaninę białek oraz prebiotyczny błonnik polecamy wypijać codziennie 1 koktajl Limvena.

.

.

Zobacz więcej...